Вака се носат шалови и марами денес: Совршен детаљ во секоја есенска комбинација!

Погледнете

Иновативни начини да ја зачините вашата модна комбинација во постудените денови

Независно од вашиот буџет и финансиски можности, добрите модни комбинации се сведуваат на доброто комбинирање, па затоа најмалку важно е дали парчињата што ги носите се најскапи или не.

Комбинирањето модни парчиња е особено интересно во зима, кога можете да додавате колку сакате слоеви, а наједноставниот начин да ја промените секојдневната модна комбинација се шаловите и марамите.
Наместо да ги носите врзани околу вратот, постојат неколку иновативни начини на кои можете да ги носите.

Шалот можете да го носите на опуштен начин, префрлен врз капут или преку рамо како пончо, а можете и да го врзете со ремен околу половината. Предимензионираните шалови можете да ги носите дури и како здолниште, ако сте доволно храбри!

На кои други начини трендсетерките ги носат овие популарни модни додатоци, дознајте во продолжение…

Шал префрлен преку капут

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Ретро марама

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Mw (@hannamw) on

Вечна класика

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CHARLOTTE KUHRT (@charlottekuhrt) on

Џемпер носен како шал

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

Шал носен како пончо

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darja Barannik (@darjabarannik) on

Триаголник

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mette (@msorrig) on

Шал врзан со ремен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oumayma Elboumeshouli (@oumaymaboumeshouli) on

Блејк Лајвли во панталоните што добро ѝ стојат на секоја жена: Го сокриваат стомакот и го стеснуваат струкот!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време