Трудничко издание на Меган Маркл во пролетен дух: Облекла фустан инспириран од модата во 1960-те!

Удобност пред сè

Бремената војвотка од Сасекс во лежерно издание

Меган Маркл (39) и принц Хари (36) гостувале во онлајн подкастот Archewell Audio, кој е дел од виртуелниот настан на платформата за стриминг Spotify.

Војводата и војвотката од Сасекс најавата ја снимиле во својот нов дом во Калифорнија, а за подкастот Меган одбрала интересен фустан со дезен, со потпис на модната куќа „Оскар де ла Рента“.

Станува збор за модел од пролетната колекција за 2021 година, а дезенот се нарекува citrus primavera, што значи цитрусна пролет.

Фустанот е украсен со мотиви на лимон и е инспириран од модата во 1960-те години, што најмногу се гледа по кројот.

Овој модел на фустан е идеален за дамите на кои удобноста им е на прво место при изборот на облека, а со оглед на тоа што Меган е бремена, јасно е дека сега ваквите парчиња ѝ се приоритет.

Што се крие зад новата фотографија на принц Хари и Меган: Сите зборуваат за ова!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време