Пенелопе Круз во фармерки во кои ќе изгледате совршено (ФОТО)

Модата од Вудсток во новиот милениум

Папарацо-фотографите ја снимија Пенелопе Круз (45) за време на прошетката низ Венеција, каде што престојува по повод одржувањето на популарниот филмски фестивал „Мостра“.

Имено, актерката шеташе во популарните „ѕвонарки“, кои повторно се враќаат во мода, и во кратко црвено сако со копчиња во два реда под кое се наѕираше едноставна црна маица.

 

 

View this post on Instagram

 

♡ #penélopecruz #penelopecruz #cruzhead #penelopecruztürkiye

A post shared by Penélope Cruz Facts 🇹🇷 (@penelopefactstr) on

Ова милениумско враќање на „вудсток-трендот“ го заокружи со двобојна чанта од моднатакуќа „Шанел“ и црни сандали со дебел ѓон.

 

View this post on Instagram

 

@penelopecruzoficial in Venice 😍 02.09.19

A post shared by Outfits by A Lyl Bit (@outfitsbylylbit) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време