Обожавателите бесни на Кајли Џенер поради фустанот што го носеше на венчавката на Џастин Бибер (ФОТО)

„Гледајте во мене!“

Најмладата сестра на кланот Кардашијан-Џенер, Кајли, ја осудија дури и најголемите обожаватели поради фустанот што го носеше на венчавката на Џастин Бибер и Хајли Болдвин.

 

 

View this post on Instagram

 

@usher via Instagram Stories #BiebersWedding 👰🏼🤵🏼💒 #TheBiebers #haileybieber #jailey #justinbieber #haileybaldwin

A post shared by Fan Account of Hailey (@haileybaldwincr) on

Иако се подразбира дека, кога си поканет на венчавка, треба внимателно да избереш што ќе облечеш за да не ја „засениш“ невестата на најважниот ден во нејзиниот живот, изгледа тоа не важи за милијардерката Кајли Џенер. Таа се појави во златен фустан на австралискиот дизајнер  J’Aton Couture, кој вреска „Гледајте во мене!“.

 

 

View this post on Instagram

 

🏆

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Фустанот е легендарен, но да го облечеш на нечија венчавка укажува на недостиг на почит од твоја страна“, напиша еден твитерџија и многумина се согласија со него.

Има и такви што шпекулираат дека Кајли намерно дошла во вакво издание за да му покаже на Тревис Скот, со кого наводно раскинала, што загубил.

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време