Лето 2019: Какви костими за капење носеа познатите фаци?

Лето е сеуште така да имате уште малку време да го пронајдете својот совршен костим за капење, сепак имаме уште еден месец за уживање на сонце, а многу веројатно дека уживањето може да потрае и малку подолго. А во какви модни комбинации уживаа познатите личности погледнете во продолжеток.

Џиџи Хадид

View this post on Instagram

Gíkonos

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Џиџи Хадид секој слободен момент го користеше да ужива на сонцето. Црниот едноставен костим  за капење со марама со која би се заштитила од сонцето беше одличен избор за овој супермодел.

ИРИНА ШАјК

Тиркизниот костим кој го носи Ирина е одличен избор посебно ако имате благи изгореници од сонцето.

Кендал Џенер

View this post on Instagram

☺️

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Кендал  си ги понесе своите жолти купачи кои имаа малку поинаква текстура што ги прави невообичаени.

Кајли Џенер

View this post on Instagram

Wanderlust 🌏

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Кајли Џенер уживаше на јахта облечена во моонокини минт боја.

МАЈЛИ САЈРУС

View this post on Instagram

ROCK THE BOAT ❤️ 🇮🇹 ❤️🇮🇹

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Мајли Сајрус уживаше по разводот уживаше во убавините на Италија облечена во едноставен бел костим за капење.

Џенифер Лопез

Џенифер Лопез која неодамна го прослави својот 50-ти роденден уживаже облечена во бордо монокини.

Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

#FBF Take me back please #CostaRica

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ким Кардашијан е голем фан на на моонокинито, посебно ако е во прашање модел кој повеќе открива отколку што покрива .  А црниот костим за капење е секогаш одличен избор.

РОСАЛИА

Росалиа на сред снимање на својот нов музички материјал и настапи на неколку музички фестивали одлични гумениот еднорог да и биде аксесорис, покрај кежуал маичката и црвениот костим за капење.

 

Актерката уживаѓе во својот омилен костим за капење без разлика што е бремена.

View this post on Instagram

🦋🦋🦋

A post shared by Joan Smalls (@joansmalls) on

Неон жолтиот костим со популарниот рибарски шешир на овој модел излгедаше фантастично.

 

Трендовскиот принт е евидентен на костимот за капење на пејачката.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време