Кога надвор е 30+, изберете лесна и проѕирна облека како Пријанка Чопра (ФОТО)

Современ начин да ги преживеете топлите денови!

Кога сè се топи на улицата поради високите температури, веројатно се’ што сакате да направите е да легнете под клима-уредот и да не се движите. Сепак, ви предлагаме да ја преживеете оваа топлина на убав и модерен начин. А за да го направите тоа, треба да изберете најудобна облека. На пример, како Пријанка Чопра.

Имено, индиската актерка дефинитивно ја пронашла најсовршената облека за топлите летни денови. Ѕвездата избра снежно-бел долг фустан изработен од проѕирна и најтенка плетена ткаенина. Моделот е креација на парискиот бренд Aeron, а својата лесна и воздушна облека, Пријанка ја надополни со лаконски сандали со проѕирни ремчиња и златни додатоци.

Во ваква облека, не е страшно дури и на 30+.

Фото: Printscreen Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време