Кралицата Летиција го повтори свилениот комплет на Викторија Бекам (ФОТО)

Промовира одговорна потрошувачка

Не е тајна дека кралицата Летиција често ги повторува своите најуспешни комбинации на облека. На овој начин, жената, која предводи милиони шпански граѓани и обожаватели ширум светот, не само што ја промовира идејата за одговорно трошење, туку и ужива во можноста повеќе пати да ги носи своите омилени работи.

Поточно, во свилениот комплет на Викторија Бекам, шпанската кралица се појави барем трипати: на настан во 2018 година, минатиот февруари и пред неколку дена, на Самитот.

Како и минатиот пат, кралицата ги надополни блузата и здолништето со леопард принт со црвени сандали – овој пат на Каролин Ерера. Показалецот на Летиција повторно го красеше златниот прстен на Карен Халам – талисманот од кој се раздели само во исклучителни случаи.

Фото: Printscreen Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време