Кејт Мидлтон во Ирска одиграла на сигурно: Беспрекорна облека и нова фризура што подмладува!

Кралски стил

Секоја жена може да го ископира овој стајлинг

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон моментално е на тридневна посета на Ирска, заедно со сопругот принцот Вилијам.

Вториот ден од посетата, Кејт ја посетила хуманитарната организација Jigsaw која се занимава со проблеми со менталното здравје, а за таа пригода одбрала совршена облека и ја претставила својата нова фризура.

Војвотката одиграла на сигурно – ја скратила косата во подолг боб, фризура што ја подмладува секоја жена и прилега на секој облик на лице и на сите возрасти.

Освен новата фризура, војвотката, во свој стил, претставила уште една софистицирана, класична модна комбинација.

Црни панталони и валкано бел капут со совршен крој и впечатлива јака – полн погодок за оваа пригода. Елегантно и со мерка, но многу женствено.

Што се однесува до обувките, Кејт овој пат се одлучила за црни чизмички до глужд од превртена кожа со ниска потпетица, а кога зборуваме за накит, одбрала симпатични и не премногу впечатливи обетки, кои дополнително ја истакнала убавината на британската благородничка.

За време на разговорот со членовите на оваа организација, Кејт го покажала парчето со кое го заокружила целиот стајлинг, а кое капутот надвор го криел.

Елегантна црна кошула со бели точки, вовлечена во панталоните, која одлично се вклопила во целиот стајлинг, а притоа ја нагласила витата фигура на војвотката.

Ви се допаѓа стилот на Кејт Мидлтон? А што мислите за нејзината нова фризура?

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Погледнете како била облечена Кејт Мидлтон и првиот ден од посетата на Ирска.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време