Дефиниција за елеганција: Актерката објаснила како треба да изгледа добро стилизираната жена во 40-те!

Полн погодок

Овој стајлинг е за чиста десетка

Ова лето фустаните на преклоп стануваат сѐ поактуелни, а актерката Аманда Холден (49) овој модел го покажала на вистинскиот начин.

Овој крој е вистински избор за секоја жена, бидејќи ја стеснуваат половината и создаваат фигура на песочен часовник. Не постои дама на која лошо ѝ стои овој модел, велат модните експерти.

Фустанот е со совршена должина, лелеава и ги нагласува најубавите делови на телото. Сето тоа го прави најдобриот летен избор. Во него ќе изгледате убаво, а ќе се чувствувате пријатно, бидејќи ваквите модели најчесто се прават од лесни материјали.

Актерката одбрала фустан во жолта боја, а ако нѐ прашувате, тој е одличен избор за летен сончев ден. Со фустанот во интензивна боја, Аманда одбрала дискретни сандали, кои ѝ ги издолжиле нозете и му дале доза женственост на целиот стајлинг.

Ако сакате модна комбинација што зрачи со елеганција и добар стил, ваквиот фустан е полн погодок.

Тренд кој освојува на прв поглед: Фустанот што ќе ја обележи летната сезона изгледа вака!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време