Млади компирчиња во сусам: Однадвор крцкави, однатре меки како путер!

Одлично одат со пиво и филм

Време е за млади компирчиња – уживајте во нивниот прекрасен вкус

Состојки:
  • 700 грама млади компири
  • 2 јајца
  • 2-3 лажици брашно
  • зачин или сол
  • лук
  • масло
  • сусам
Приготвување:

Исечете ги компирите на резанки, додајте зачини, масло и лук. Секој компир извалајте го во брашно, па во изматени јајца. Обложете го плехот со хартија за печење. Наредете ги компирите и наросете ги обилно со сусам. Печете ги на 220 степени Целзиусови околу 40-50 минути.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време