Крем-штрудла со ванила: Подобра и од крем пита!

Одличен десерт

Брзо се приготвува, а може да ја јадете и ладна и топла

Потребни состојки:
  • 500 грама кори

За првиот фил

  • 3 поголеми јајца
  • 3 лажици шеќер
  • 1 шолја масло
  • половина шолја пченичен гриз
  • 1 шолја јогурт
  • 1 кесичка прашок за печиво

За вториот фил

  • 1 литар млеко
  • 9 лажици шеќер
  • 3 пудинга од ванила
Приготвување:

Најпрво сварете го пудингот во млеко и оставете го да се излади малце (не сосема) со повремено мешање, за да не се направат грутки.

Изматете ги белките со шеќерот, додајте жолчки, масло, гриз, прашок за печиво и јогурт.

Избројте колку кори имате и поделете ги на четири дела за да добиете четири штрудли.

Наредете ги корите. На првите три ставете по 3-4 лажички од првиот фил, а на четвртата кора ставете топол пудинг и завиткајте. Истото направете го и со останатите кори.

Премачкајте ги корите со остатокот од филот или со малку масло и ставете во рерна да се печат околу 15 минути на 180 степени.

Почекајте да изладат, па исечете ги и наросете ги со шеќер во прав.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време