Црно вино против холестерол

Чаша црно вино дневно, особено по ручек, е доволна за пониско ниво на холестерол во крвта. Научниците од Универзитетот во Москва откриле дека во црвеното месо постојат одредени супстанции што го напаѓаат крвотокот и го дигаат нивото на холестеролот и го зголемуваат ризикот од срцеви заболувања. Луѓето што по оброк пијат чаша црно вино успеваат да го задржат нивото на холестеролот во нормалните граници.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време