Секој ден пред работа направете го ова: Ритуал што носи мир, благосостојба и среќа во домот!

Пробајте!

Фото: Getty Images

Лековитите својства на овој чад се во тоа што ги убива вирусите и микробите во воздухот

Лавровиот лист има чудесни својства и се користи за лекување разни болести и несреќи. Некои луѓе сметаат дека со помош на лавровиот лист можат да ги остварат најголемите желби.

Се верува дека пламенот од лавров лист го исфрла злото од домот, откако мирисот ќе се прошири по сите агли во домот. Луѓето отсекогаш чаделе со дим од лавров лист. Постои едно верување според кои болните оздравуваат и стануваат од болничката постела кога ќе вдишат чад од лавров лист.

Лековитите својства на овој чад се во тоа што ги убиваат вирусите и микробите во воздухот.

Мирисот од лавров лист поволно влијае врз целата атмосфера во домот. Ни помага да се опуштиме, да се наполниме со енергија и да собереме сила за напорниот работен ден.

Овој мирис продолжува да ги уништува повеќето штети микроби во собата и откако ќе изгори, а во домот нема да се чувствува ниту еден друг мирис освен оној на лаворот.

Се препорачува секој ден да се пали по еден лист од лавор, бидејќи тој чад го елиминира мирисот на влага, мувла и болестите од домот.

Доколку сакате мир и благосостојба во домот, доволно е да раширите неколку листови од лавор низ дневната и спалната соба и ќе го почувствувате неговиот чудесен мирис.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време