Древен тест на Далај Лама: Овие 3 прашања ќе ја откријат суштината на вашата личност!

Пробајте и уверете се и самите!

ФОТО: AP

Станува збор за тест на древните Тибетанци за кој се верува дека го креирал Далај Лама

Додека го решавате овој тест, не размислувајте премногу за одговорите, одлучете се за она што прво ќе ви дојде на памет. Користете ја интуицијата, а не логиката. На крај може да дознаете нешто за себе!

1. Замислете си слика со овие животни: тигар, крава, овца, свиња и коњ. Наредете ги според тоа кое ви е омилено, најважно. Не размислувајте премногу, само наредете ги.

2. Завршете ги речениците во продолжение со придавката што најдобро ги опишува карактеристиките на секоја именка…

Кучето е ________.

Мачката е _________.

Стаорецот е __________.

Кафето е _________.

Морето е _________.

3. Замислете си пет луѓе што ви се важни во животот. Потоа, за секој од нив одберете некоја од овие бои…

  • жолта
  • портокалова
  • црвена
  • бела
  • зелена

Продолжете на следната страница за да го прочитате објаснувањето и да дознаете нешто повеќе за вашата личност…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време