Твитерџиите со урнебесни коментари за обидот на Кендал Џенер да исече – краставица! „За малку ќе си го шинеше рамото!“ (ВИДЕО)

Хаос

Во реалното шоу The Kardashians, кое се емитува на „Хулу“, 26-годишната макененка и полусестра на Ким Кардашијан пред камерите одлучила да ги демонстрира своите кулинарски (не)вештини.

Имено, Кендал Џенер во најновата епизода дошла во вилата на својата мајка во Калабасас и сфатила дека е гладна, па одлучила да си приготви јадење. Џенер го одбила предлогот на мајка си Крис готвачот да ѝ направи нешто за јадење и заклучила дека може и самата да си приготви оброк, бидејќи „сечењето краставица не е тешко“.

Но во видеото, кое со брзина на светлината се распространи низ социјалните мрежи, покажува дека воопшто не ѝ е лесно во тоа што го правела.

Гледајќи ја ќерката како се мачи, Крис го прашала готвачот:

Ќе сакате ли да го исечете ова за неа?“, но Кендал го одбила предлогот.

Видеото предизвика многубројни коментари:

Пред еден час ја гледав Кендал Џенер како се обидува да исече краставица. Се чувствувам малку супериорно, но главно сиромашно“.

Опседната сум со обидот Кендал Џенер да докаже дека не е разгалена богаташка кој речиси заврши така што си го исчаши рамото, обидувајќи се да исече краставица, „Гледањето на Кендал Џенер како сече краставица е една од најболните работи во мојот живот“, „Ова е најтрагичното нешто кое сум го посведочила“, гласат коментарите.

 

Фото: Twitter

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време