28 одлики на незрел маж: Тој се’ уште е на ниво на тинејџер!

Проверете!

Ако вашиот партнер се однесува вака, не очајувајте, не сте единствената жена што има незрел маж покрај себе

Најновите истражувања тврдат дека мажите созреваат на 43 години, 11 години по зрелоста на жената.

Истражувањето открило дека мажите остануваат „незрели“ до доцните 30-ти и раните 40-ти години.

Просечната зрелост на жените настапува на возраст од 32 години.

Осум од 10 жени сметаат дека мажите никогаш не престануваат да бидат детинести, додека секој четврти маж за себе вели дека е незрел.

28 ситуации кои откриваат дека мажот е незрел:

 • 1. Постојано планира некои шеги и ги спроведува на дело (кон другарите, колегите, партнерката)
 • 2. Јаде брза храна по 2 часот наутро.
 • 3. Игра видеоигри.
 • 4. Вози пребрзо или се „трка“ со други автомобили
 • 5. Кажува непримерни зборови понекогаш.
 • 6. Вози со гласна музика.
 • 7. Кажува вицови.
 • 8. Се обидува да ги победи децата во спорт.
 • 9. Молчи кога се кара со сопругата.
 • 10. Не може да приготви ни едноставни оброци.
 • 11. Разменува шеги и глупости со други мажи.
 • 12. Не сака да разговара за себе или да водат длабоки разговори.
 • 13. Не поднесува книги. Читањето го заморува.
 • 14. Изведува луди танчарски чекори.
 • 15. Мајка му ја пере облеката.
 • 16. Трча кај мајка му кога е гладен.
 • 17. Носи тренерки за вечерно излегување.
 • 18. Постојано се вози на скејтборд или на велосипед.
 • 19. Не јаде зеленчук.
 • 20. Постојано ги менува професиите.
 • 21. Премногу се возбудува кога ќе се спомене зборот „натпревар“.
 • 22. Понекогаш изведува акробации на велосипед.
 • 23. Вози автомобил по малку опасно.
 • 24. Носи пижами со ликови од цртани филмови.
 • 25. Разговара за неважни теми.
 • 26. Најмногу сака да разговара за протеински шејкови и тегови во вежбалница, односно за тоа колку „крева“.
 • 27. Расфрла работи по дома.
 • 28. Носи различни чорапи.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време