Кијану Ривс како лик од цртаните на Дизни: Фановите се воодушевени! (ФОТО)

Кијану стана интернет-икона!

ФОТО: Getty Images

Откако Кијану ја прифати улогата на Џон Вик, ги освои срцата на многумина и целиот виртуелен свет е опседнат со него

Уметницата Кристал Ро ја следат повеќе од 16.000 луѓе на Инстаграм, а таа својот восхит кон актерот ја покажала на неверојатен начин.

Имено, таа изработила цртежи со познатиот актер преку ликовите од цртаните филмови на Дизни.

Ликот на Ривс заблескал и ги заменил принцот на Пепелашка, принцот Ерик од „Малата сирена“, Аладин и сите останати принцови од цртаните на Дизни.

Ро изјавила дека Кијану одлично би се снашол во овие улоги, а исто така смета дека и сам би ја нашол Пепелашка за да и’ го врати чевелот и сам би ги победил сите лоши змејови…

ФОТО: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време