Еве што прави Новак Ѓоковиќ кога ќе го откажат натпреварот поради дожд (ФОТО)

Никогаш не би претпоставиле

Поради дождот во средата беа откажани натпреварите на Роланд Гарос во Париз, вклучувајќи го и оној на Новак Ѓоковиќ (32) кој требаше да го одигра во четвртфиналниот двобој против Зверев.

Слободното време тенисерот го помина со сопругата Јелена (32), а на Инстаграм објави фотографија на која покажа што прават.

Изгледа дека госпоѓата Ѓоковиќ го учела Ноле да плете.

Фото: Принтскрин Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време