Џенифер Лопез вака изгледа на 51 година: Доказ дека се може ако се сака (ФОТО)

Без изговори

Фото: Getty Images

Џенифер Лопез уште еднаш им одржа лекција на сите дами што тврдат дека со текот на годините, жените се дебелеат и едноставно не можат да ослабат.

Таа даде пример како може да се изгледа во шестата деценија од животот.

Со полни 51 година, популарната пејачка и актерка ги восхити обожавателите на Инстаграм, споделувајќи фотографија на која позира во бикини.

Изгледа дека редовните тренинзи, доволно сон и правилната исхрана, со умерено консумирање алкохол и без цигари – даваат резултат. Ваков:

 

 

View this post on Instagram

 

Vacation vibes 🏝🌊 #SummerNights #SummerSunset 📸: @lacarba

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Затоа, без изговори, „запалете“ ги патиките и право на тренинг!

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време