Најбурните и најбизарните љубовни врски на Анџелина Џоли

Мрачната страна на актерката

Афера со дечкото на мајка ѝ, потпишување со крв…

Популарната Анџелина Џоли, пред да стане мајка, навистина имала бурен и бизарен живот.

Имено, таа била бунтовник уште во детството, пораснала во нефункционално семејство и добро познат факт е дека во младоста експериментирала со разни наркотици.

Дури и во љубовниот живот на актерката не недостасуваат контроверзии и се чини дека секоја нејзина врска е почудна и побизарна од претходна.

Погледнете кои се најбурните и најбизарните врски на Анџелина Џоли:

Момчето на нејзината мајка

На 16-годишна возраст Анџелина имала афера со тогашното момче на нејзината мајка. Наводно, мајка ѝ Маршелин била лудо вљубена во овој маж, па дури и живееле заедно кога се случила аферата. Штом Маршелин дознала, веднаш му раскинала, а бизарната ситуација го заладила односот помеѓу неа и Џоли.

На почетокот на 1990-тите, Анџелина и мајка ѝ ги оставија проблемите зад нив и го подобрија односот, но во 2007 година Маршелин почина од рак.

afera-so-dechkoto-na-majka-potpishuvanje-so-krv-najburnite-i-najbizarnite-vrski-na-andzhelina-dzholi-02.JPG

Џони Ли Милер

Изминатиов период Џоли неколкупати беше забележана како излегува од домот на Џони Ли Милер, со кого беше во брак во 1990-тите и ова ги разгоре гласините дека можеби повторно се заедно.

Џоли и Милер се запознаа на сетот на „Хакерс“ и набрзо потоа почнаа врска. Стапија во брак во 1996-та година, и тоа потпишувајќи се со крв. Според Џоли, потписот со крв имал многу поголемо значење отколку „обичен“ потпис на хартија.

Три години подоцна, тие се разделија, но останаа во добри односи.

afera-so-dechkoto-na-majka-potpishuvanje-so-krv-najburnite-i-najbizarnite-vrski-na-andzhelina-dzholi-03.JPG

Били Боб Торнтон

Во свое време, Анџелина и Били беа најчудниот холивудски пар. Актерот е 20 години постар од Анџелина, но возрасната разлика не претставуваше никаков проблем за нив, па во 2000 година стапија во брак.

И во овој брак Анџелина вклучи „ритуал“ со крв – и таа и Били носеа синџирчиња со шишенца полни со нивната крв. Актерката дури и си го истетовира името на оскаровецот на левата рака, но и овој брак траеше само три години.

afera-so-dechkoto-na-majka-potpishuvanje-so-krv-najburnite-i-najbizarnite-vrski-na-andzhelina-dzholi-04.JPG

По разводот Анџелина ја покри тетоважата со нова – координатите на местото на раѓање на нејзините деца, но наводно уште го чувала синџирчето со крвта на Били.

 

Џени Шимизу

Џоли неколкупати има изјавено дека е бисексуалец, па во минатото имаше афера и со жена. Пред да стапи во брак со Џони Ли Милер, Анџелина имаше афера со актерката и модел Џими Шимизу. А, веројатно не станувало збор само за авантура – Џоли била лудо вљубена во неа.

Во периодот кога беше во брак со Џони, Анџелина изјави:

Веројатно би се венчала со Џими ако не стапев во брак со сопругот. Се вљубив во неа уште првиот пат кога ја видов.“

Според некои гласини, Џоли продолжила да се гледа со Џени дури и додека била во брак со Милер.

afera-so-dechkoto-na-majka-potpishuvanje-so-krv-najburnite-i-najbizarnite-vrski-na-andzhelina-dzholi-06.JPG

Бред Пит

Дефинитивно, најпознатата врска на Џоли е онаа со Бред Пит. Актерите се запознаа на сетот на „Господин  и госпоѓа Смит“, во периодот кога Бред беше во брак со Џенифер Анистон.

Во јавноста веднаш се појавија гласини дека Бред ја изневерува Џенифер со неговата колешка. Иако и двајцата ги негираа, не помина долго пред Бред да се разведе од Џенифер и да почне врска со Џоли.

Тие основаа големо семејство, стапија во брак во 2014-та, но само две години подоцна почна нивниот бурен развод. Најпрво како причина беа наведени нивните разлики во врска со воспитувањето на децата, но со текот на времето почнаа да се појавуваат други обвиненија – Бред Пит имал проблеми со алкохолот и бил насилен.

Џоли се бореше за целосно старателство над нивните деца, па дури сакаше и децата да сведочат против Бред, но годинава судиите одлучија парот да има заедничко старателство.

Според извори блиски до Џоли, таа била разочарана од одлуката на судиите и уште ќе се бори за да го добие она што го сака.

afera-so-dechkoto-na-majka-potpishuvanje-so-krv-najburnite-i-najbizarnite-vrski-na-andzhelina-dzholi-07.JPG

Извор: Црно-бело

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време