Секој ден го мие лицето на овој начин и не користи повеќе пудра, бидејќи нема потреба од неа!

Ново правило за нега

Девојките ширум светот полуделе по овој метод. Расположени сте да го пробате?

Доколку вашата кожа не е баш најздрава, не грижете се, постои многу едноставно решение.

Станува збор за метод на чистење лице, кој би требало да трае точно 60 секунди.

Имено овој метод една блогерка им го претставила на своите следбеници. Таа тврди дека неопходно е лицето да се чисти и масира точно една минута, за средството што го користите навистина да допре до најдлабоките делови на кожата и да ја исчисти на најдобар можен начин.

Иако се чини како основно правило за нега што секоја девојка одамна го знае, таа наведува дека тајната на успехот на овој метод е токму во тие неколку секунди повеќе што им се посветуваат на чистењето на кожата.

По ова уживање што ќе и’ го приредите на вашата кожа, таа ќе стане посјајна и помазна.

Девојки ширум светот тврдат дека им помогнала во намалувањето на проблемите со акните.

Кога ја чистите кожата на овој начин, ги опфаќате сите делови на лицето, дури и они кои најверојатно би заборавиле, како што се брадата, делот околу носот и линијата на косата.

Кога кожата целосно ќе се исчисти, веднаш делува поздраво и поубаво.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време