Еве што се крие под шминката: Вака изгледа Селма Хаек без ронка шминка!

Сосема природно

Навикнати сме да ја гледаме во гламурозни тоалети и со беспрекорна шминка, но еве како изгледа кога не шета на црвениот тепих

Актерката на својот инстаграм-профил објавила неколку фотографии без шминка на која сончевата светлина јасно и го осветлува лицето. Сите нејзини следбеници се сложиле со едно нешто: таа изгледа одлично!

Селма напишала:

„Сакам да си играм со светлината. Ако ја запознаете, може да изгледате помладо, мистериозно, секси или слатко, но бидете внимателни, бидејќи исто така може да изгледате и старо и грдо.“

Иако наполнила 52 години, таа изгледа фантастично, а на нејзиното лице не се забележува ниту една брчка. Таа изгледа барем една деценија помладо, а нејзиниот ритуал за нега е многу едноставен. Во едно интервју открила по кои правила се води кога е во прашање негата на лицата.

Можеби ќе ви изгледа чудно, но таа никогаш не го чисти лицето наутро. Тајната на прекрасната кожа на Селма не е во претерувањето.

„Никогаш не ја чистам кожата наутро со сапун и вода. Баба ми ме научи дека прекуноќ кожата ги надоместува сите работи што сте ги изгубиле во текот на денот“, открила Селма.

View this post on Instagram

#water #agua

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Тоник од ружина вода

Таа нанесува ружина вода на лицето најмалку два пати дневно. Наутро пред да нанесе хидратантен крем и навечер, откако ќе ја извади шминката со кокосово масло.

Таа е љубител на маските за лице

Често користи маски за лице за да ја хидрира и освежи кожата, но многу често ги прави и сама. Омилена и’ е маската со овесни снегулки. Ги меша со малку вода или млеко и мед. Така направената смеса ја нанесува на лицето и чека неколку минути.

Изгледа дека патот до блескавиот тен е многу едноставен.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време