Длабоко хидрира и ги намалува знаците на стареење: Оваа маска од 3 состојки е спасител за кожата! (РЕЦЕПТ)

Задолжително запишете го овој рецепт

Сувото лице и чувството на затегнатост ќе бидат минато кога ќе ја пробате оваа домашна маска.

Дали некогаш сте ја исушиле кожата толку многу што само вика да намачкате нешто на неа. Ова е ситуацијата што обично се случува во лето, и со оваа маска ќе го решите тој проблем.

Начинот на подготовка е многу едноставен, а ефектите се видливи по првата употреба.

За подготовка ќе ви требаат следниве состојки:

  • Лажица гел од алое вера
  • Истото количество кокосово масло
  • Шеа путер

Мешајте додека не добиете еднолична смеса. Масирајте ја маската во лицето и вратот и оставете ја да делува 20 минути. Потоа исплакнете.

Прочитајте и: 5 ефективни домашни методи за да ги зајакнете ноктите кои секогаш пукаат

 

ФОТО: Unsplash

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време