Овие славни дами НЕ ЈА КРИЈАТ СЕДАТА КОСА – еве што имаат да кажат за тоа

Повеќето жени, како славните холивудски диви и „обичните“, редовно ја бојат косата кога ќе почне да им белее. Ова не е ништо чудно, ниту е новина, згора на тоа, стана толку пожелно, па дури и потребно. Сепак, има храбри дами кои не се вклопуваат во такви калапи, а меѓу нив има и актерки и кралици!

За почеток, Џенифер Лопез пред неколку години рече дека смета дека еден ден само ќе престане да ја бојадисува косата. Сепак, таа сè уште не тргнала по тој пат, но затоа тргна шпанската кралица Летиција.

Последните години таа сè повеќе избегнува да ја бои косата, иако цивите прамени веќе се видливи, што секако воопшто не ги намалува нејзината убавина и стил.

Актерката Џејми Ли Кертис одамна одлучи дека повеќе не сака да користи боја за коса. Еднаш изјави дека повеќе не сака да става хемикалии на главата.

„Влегувате во соба и никој нема природна боја на коса, што всушност тоа кажува за нас?“, Се прашуваше Џејми.

Девојката на Киану Ривс, Александра Грант, на околу триесет години, како што и самата призна, ѝ дозволи на косата да биде бела.

И сите овие дами изгледаат одлично!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време