5 хит фризури за есен 2020: Добредојде за шеесеттите!

Најпопуларни

Најубавите трендови од 60-те и 70-те повторно се враќаат на модниот трон

Кога летото ќе заврши, многу жени ќе се одлучат да направат нешто со косата, за промена но и за да ја освежат по летните горештини, кога косата е изложена на штетни фактори, како што е УВ-зрачењето.

Со оглед на тоа што фризурата е исклучително важен фактор за целокупниот изглед, одлуката за промена на треба да се донесе од денес за утре, па можеби сега е идеално време да проверите какви фризури ќе се носат наесен и да ја одберете најдобрата за вас…

1. Слоевита „шаг“ фризура од 70-те

Фризурата која според експертите ќе биде најпопуларна оваа есен е верзија на популарната фризура од 70-те, која вклучува кркми и слоевите потстрижана, по малку разбушавена коса, која без премногу напор изгледа гламурозно. Комбинацијата на прамени што го врамуваат лицето и слоевите потстрижаната коса, обезбедуваат волумен. Исто така, оваа фризура лесно се одржува.

2. Храбри кркми

Есен е сезона на кркми, а предвид доаѓаат оние што го покриваат челото и оние на страна. Најпопуларни ќе бидат оние во стилот на ѕвезда од 1960-те, како на Брижит Бардо. Овие кркми, според експертите, му стојат на секој облик на лице.

3. Боб со остар рез

View this post on Instagram

Wool

A post shared by Karolina Ościk-Alama (@cajmel) on

Секако дека ни оваа есен нема да помине без една од најпопуларните фризури изминативе неколку години. Величествениот боб секогаш е тука, а верзијата што ќе се носи оваа есен е боб со остар рез. Прецизниот рез и должината до вилицата ќе бидат голем хит, но сигурни сме дека и другите верзии на боб ќе го најдат своето место помеѓу есенските фризури.

4. Пикси

Љубителките на кратката коса и оваа есен нема да погрешат ако се одлучат за пикси фризура. Ако ви треба инспирација, погледнете како ја носела таа фризура ретро-иконата Миа Фароу, а благодарение на слоевите, волуменот нема да изостане ни од оваа фризура.

5. Класична фризура до клучната коска

Косата потстрижана до клучната коска која го врамува лицето е класик кој останува популарен и во претстојниот период. Се работи за фризура идеална за сите жени кои сакаат да имаат пократка, но не прекратка коса. Клучот за оваа фризура е нејзината едноставност. Се одликува со меки врвови и со слоеви, со кои се постигнува волумен.

Се прави за 2 минути и одлично им стои на сите: Ова е моментално најпопуларната фризура!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време