Се прави за 2 минути и одлично им стои на сите: Ова е моментално најпопуларната фризура!

Во тренд

Фризура во духот на 90-тите години

Судејќи според фотографиите на социјалните мрежи, оваа фризура ги освоила срцата на многу дами.

Од трендсетерки до холивудски ѕвезди, сите може да се видат токму со вака стилизирана коса. Голем број трендови од 90-тите години се вратија на големата врата кога е модата во прашање, а не ги заобиколија ни фризурите.

Изгледа симпатично, а за да ја направите нема да ви требаат повеќе од 2 минути. Не ви требаат никакви посебни вештини, многу е едноставна.

Две плетенки покрај лицето и пуштена рамна коса – ова е апсолутниот хит моментално, а овој стил можеше да се види на речиси сите ревии на познатите дизајнери.

Ни Бела Хадид не и’ одолеа на оваа фризура, па последниве неколку денови не излегува од дома без неа.

Сакате да се подмладите? Оваа фризура ќе избрише десет години од вашето лице!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време