Како ослабе Клои Кардашијан: Тајната на совршената фигура!

Фото: Getty Images

Како ослабе Клои Кардашијан? Да, ова се чуди секој што го следел животот и делото на сестрите Кардашијан.

„Во чекор со Кардашијанс“ е реално шоу што се емитува од 2007 година, а на 20 јуни годинава беше емитувана последната епизода од последната, 20-та сезона. За време на овие 14 години, жените Кардашијан и Џенер станаа славни, секоја во својата сфера на интерес.

За 20-та сезона, девојчињата (и момчињата) се менуваа и созреваа, а една од најголемите трансформации сигурно ја доживеа Клои Кардашијан. Од девојка со плус големина, Клои стана вистинска лудачка за фитнес, радикално го промени својот живот. Затоа таа започна да го снима шоуто „Одмаздничко тело со Клои Кардашијан“, надевајќи се дека ќе ги инспирира другите на здрав начин да го достигнат телото од своите соништа.

Како ослабе Клои Кардашијан?

– Сосема е нормално полека да губите дополнителна тежина. Пробав безброј диети, но отсекогаш сум доживувала јо-јо ефект. Сега знам како да ослабам и да одржувам тежина, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

1 Оброци

Клои се држи до здрава и хранлива исхрана.

– Фитнесот и исхраната не одат едни без други. Без соодветна исхрана, нема да градите мускули и нема да изгубите тежина, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Затоа, Клои конзумира мрсна риба, ориз, овесна каша, семе од киноа, компири, црвено месо и леќа. Таа смета дека оваа храна е вистинското гориво за вежбање.

2 Тренинг со висок интензитет

Нејзиниот тренер Гунар Петерсон вели дека Клои дава 100% на секој тренинг. Тие се состојат од комбинација на вежби за сила и кардио тренинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

3 Без сок!

Во едно интервју, Клои призна дека обожава да пие сокови. Но, кога се откажала од нив, изгубила 4 килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

– Не подлегнувајте на желбата за сокови. Тие се течни празни калории, рече таа.

4 Време за јадење

И покрај тоа што е зафатена, секогаш наоѓа време да јаде и да пие вода. Редовната и правилна исхрана се клучни за здравата тежина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

5 Протеини

По тренингот, Клои троши протеини и со тоа ги храни мускулите. Обично јаде две јајца и чаша овесна каша со свежо овошје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

6 Само бидете трпеливи!

Секој очекува резултати веднаш штом ќе почне да вежба и да јаде здраво. Но, Клои вели дека резултатите не доаѓаат преку ноќ.

– Слабеењето е долг процес, но целта е многу важна: здраво тело!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време