Ја правела оваа вежба само една минута дневно: За 7 дена, маснотиите од нејзиниот стомак почнаа да се топат! (ВИДЕО)

Таа е многу полесна од класичните стомачни вежби, а покрај рамен стомак, ќе добиете и посилен ‘рбет.

Рамен стомак и цврсти стомачни мускули се сон на секоја жена, а ние знаеме како да го добиете стомакот од вашите соништа во најкус рок. Дали сте слушнале за вакуум вежби?

Овој тип на вежбање станува сè попопуларен и има насочен ефект врз стомачните мускули. Тие не влијаат на согорување на калории, туку ги затегнуваат мускулите, а со тоа се постигнува изглед повеќе во облик на вретено. Колку се постегнати мускулите, толку е потенка половината.

Многу Јутјубери ја пробаа оваа вежба и ги снимија нивните резултати, вклучувајќи ја и оваа девојка. Таа ги правеше вакуум вежбите 7 дена и крајниот резултат е 1 инч помалку во обемот, што е околу 2,5 см.

Тајната на оваа вежба не може да биде поедноставна – само треба да дишете правилно. Во оваа вежба, дишењето ги активира и зајакнува најдлабоките стомачни мускули, така што едноставно правите контракции.

Погледнете во видеото како правилно да ја изведете оваа вежба:

1. Вдишете, потоа издишете длабоко и повлечете го стомакот толку силно како да сакате да го „залепите“ папокот за ‘рбетот. Колку повеќе ќе го повлечете стомакот, толку посилна ќе биде контракцијата и ефективноста на ова движење.

2. Држете го повлечениот стомак 15 секунди за почеток, и додека напредувате, продолжете го времетраењето на стискањето до 60 секунди, земајќи плитки вдишувања по потреба. Повторете 3 до 5 пати.

3. Кога сте подготвени за потешката верзија на „цицање“ на стомакот, направете ја вежбата со клекнување на колената и дланките, седејќи директно на стол или на пилатес топка.

4. По извесно вежбање, ќе можете да го држите стомакот „набиен“ додека седите или стоите во текот на денот.

Ако правилно и редовно ја изведувате оваа вежба, јадете здраво и правете вообичаен тренинг, ќе ги видите и почувствувате резултатите за една недела, велат експертите, и оваа девојка е убедена во тоа. Погледнете:

Прочитајте и: Кардио тренинг од само 15 минути

 

ФОТО: Pixabay

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време