Кардио тренинг од само 15 минути

Ако немате време за едночасовно вежбање, вие сте на вистинското место!

Немате време за стандарден едночасовен тренинг? Тоа не значи дека сепак не треба да се занимавате со физичка активност.

Ви претставуваме кардио тренинг од само 15 минути, кој согорува масни наслаги, го забрзува метаболизмот и го подигнува нивото на енергија.

Ниту една од вежбите не бара дополнителна опрема, што значи дека овој тренинг можете да го правите дома, во секое време, а сè што ви треба е добра волја и малку мотивација (а можеби и малку музика).

Кардио тренинг од 15 минути

Направете секоја од следниве вежби 15 минути, со пауза од 10 до 20 секунди помеѓу нив. Повторете ја секоја од вежбите во три серии за да завршите временски период од 15 минути.

Прочитајте и: Затегнете го стомакот со секое движење со овие трикови!

 

ФОТО: Unsplash

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време