Доволни се 10 минути дневно: Еве како да ги изгубите вишокот килограми со минимален напор!

Скратен пат до вита линија

ФОТО: Shutterstock

Ако не сте љубители на вежбалниците и долгите, напорни тренинзи, оваа вест сигурно ќе ве израдува

Се’ што ви треба за да постигнете резултати е малку слободен простор и 10 минути време дневно.

Трикот кај оваа програма е во тоа што дневната активност се сведува на 10 минути интензивен тренинг, што мора да признаете дека подобро звучи од еден час потење во вежбалница. Она што е најважно е да го изведувате тренингот со зголемен интензитет, за да потрошите повеќе калории.

Ваквиот тренинг би требало да биде исклучиво кардио, а најдобрата активност од овој тип е скокањето на јаже.

Освен што троши многу калории, прескокнувањето јаже не е воопшто здодевна активност.

За ваков вид губење килограми, потребно е трпение. Резултатите ќе бидат видливи, но не очекувајте ги прекуноќ. Дајте си себе еден месец за резултатите да станат видливи.

Освен тоа, тренингот можете да го повторите и два пати во текот на денот, па процесот на слабеење ќе биде значително побрз.

Пуштете музика, јажето во раце и тргнете во борба со тие вишок килограми.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време