Mixed Emotions – Во ред е да не се биде „во ред“

„Нашата работа е да ги сочуваме емоциите во шишенце. Се надеваме дека луѓето читајќи го називот ќе се пронајдат во овој сентимент и ќе пронајдат нешто подлабоко: раскрсницата помеѓу познатото и непознатото“.
Ben Gorham, Основач и креативен директор на Byredo

Mixed Emotions е мирис за секого, дизајниран да ја одразува бурната природа на модерното доба – сите подеми и падови, одразувајќи ја нестабилната реалност и светот во постојано движење. Истражувајќи на нехармоничноста,  Mixed Emotions ги става на исто место познатото и неочекуваното како би создал мирис кој е кохезија во своите контрасти.

Потпирајќи се на филозофијата на Byredo за преведување на фрагментираните спомени и апстрактните идеи за мирис, Mixed Emotions претставува олфактивна скица на нашата моментална, колективна состојба на умот. Удобни ноти на мате и остра слаткост на црна рибизла, сместени во оквирот на дрвенести тонови; смирувачкиот мирис на црн чај и листови љубичица.

Mixed Emotions е потсетник дека Е ВО РЕД ДА НЕ СЕ БИДЕ ВО РЕД – и дека од вознемирувачките искуства може да настане нова реалност.

Горни ноти: мате, рибизла

Средни ноти: црн чај, лист љубичица

Базне нота: бреза, папирус

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време