Тесните панталони се минато, овие сега се апсолутен хит: Стојат совршено, изгледаат неверојатно шик!

Дали се согласувате?

Ова е најновиот моден тренд!

Целото лето го поминавме во фустани со сите можни должини, бои и кроеви. Топлотниот бран не ни остави премногу избор за која било друга комбинација, а и веќе некако се презаситивме од тренерките и од опуштените комбинации.

Сега, кога температурите паднаа малку, расположени сме за панталони, и тоа за оние вистинските, како од костим, со убав широк крој и висок струк, кои можат да се вклопат во секоја комбинација. Еден прекрасен бел модел најпрво видовме на апсолутната кралица на минимализмот Роузи Хантингтон-Вајтли, а таа ги искомбинирала со тесно боди во неутрални тонови и предимензионирана кошула.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea Lauvli (@tineandreaa)

Широките панталони се многу лесни за комбинирање, бидејќи одлично одат и со потпетици и со рамни чевли. Носете ги со некои добри салонки или балетанки со шпиц, мокасини, сандали или патики, како што тоа го прават повеќето девојки на кои удобноста им е на прво место.

Имаме неколку инспиративни фотографии од уличниот стил, кои може да ви послужат како идеи за комбинации…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Roe (@sophiaroe)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea Lauvli (@tineandreaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea Lauvli (@tineandreaa)

Есенските трендови што на Французинките не им паѓа на памет да ги облечат оваа година
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време