Најдобро облечените жени на светот никогаш не ги носат овие 5 парчиња: Тие се под нивно ниво!

Совети од Французинките

Нивниот феноменален стил се темели на едноставноста и практичноста

Кога ќе кажеме елеганција и префинетост, првата асоцијација секако дека се Французинките.

Нивниот феноменален стил се заснова на едноставноста и практичноста, но за добар изглед важно е и што одбивате да носите. Никогаш нема да ги видите следниве 5 парчиња на модерните жени од Франција…

1. Пуш-ап

За нив, малите гради се сензуални и прекрасни, па носат класични модели на градници или не носат воопшто. Французинките не гледаат никаква убавина во масивните вештачки корпи.

2. Превисоки потпетици

Никогаш нема да видите Французинка во обувки со превисоки потпетици во кои не може нормално да оди. За дневните варијанти претпочитаат мокасини и чевли со умерена пета, додека за вечерните прилики се одлучуваат за класични салонки.

3. Истакнати брендови

Претерувањето во што било не доаѓа предвид, па така никогаш нема да ги видите Французинките во парчиња на кои „вреска“ името на брендот. Тие тоа го сметаат за невкусно.

4. Хулахопки во кожа-боја

Илузијата на голи нозе за Французинките е нешто потполно несфатливо и непожелно.

5. Спортски стил во свечени прилики

Трендот на носење тренерки со високи потпетици и патики со елегантни фустани, Французинките им го оставаат на другите. Спортска облека носат во вежбалница, а фустаните ги комбинираат со дамски чевли.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време