Kако да ги стилизирате црните панталони оваа пролет

Едноставно не постои “женски ирмар“ во кој не се наоѓаат црни класични панталони. Важат за основа на комбинации со различна намена, затоа што лесно се комбинираат и имплементираат во различни стилски целини.

Веројатно повеќето од вас поседуваат барем еден пар, црни класични панталони во минималистички крој, па никогаш не е на одмет да се добие идеја плус како да ги комбинирате на поинаков начин.

Така, истиот пар панталони може да го стилизирате и во кежуал и во деловни и во коктел аутфити, со што значајно е да се потенцира со што ќе ги комбинирате и со какви модни додатоци ќе ја финиширате целината.

Издвоивме неколку различни идеи како да ги споите црните панталони во етстетски различни комбинации.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време