5 најдобро стилизирани жени оваа недела: И пердувестите јакни може да бидат шик!

Која ви се допаѓа најмногу?

За зимата 2021/2022, модните икони нашле начин како да се облечат така што ќе им биде топло и удобно, без да го доведат својот личен стил во прашање

На сите ни е јасно дека зад големите светски ѕвезди секогаш стои тим на луѓе што деноноќно се занимава со нивниот имиџ – од стилисти што трчаат од ревија на ревија и резервираат фустани за појавување на црвениот килим, до фризери и шминкери кои со своите вешти раце прават ѕвезди од „обичните“ жени.

Но што се случува кога истите тие жени одат да го прошетаат домашниот миленик или кога одат на шопинг, па папараците ќе ги уловат во лежерно издание. Тогаш ги гледаме во вистинско светло, во облека што самите ја одбрале и со фризура во стилот „направи сам“. Но тие и понатаму изгледаат одлично. Оваа недела ни паднаа в очи уличните модни изданија на 5 жени кои со својот стил воодушевуваат и на црвениот килим, но и на улица.

1. Кејти Холмс

2. Софија Вергара

3. Рејчел Зои

4. Ирина Шајк

5. Емили Ратајковски

На сите им стојат совршено: Модел на панталони што ќе ја одбележи зимската сезона!
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе