Најкоментираната брачна двојка ја „гази“ седмата година од бракот

Вљубениот сопруг ѝ ја честита годишницата на својата сопруга

Композиторот Вељко Кузманчевиќ и модната креаторка Верица Ракочевиќ денес слави последен ден.

Имено, двојката што секогаш предизвикува контроверзии поради големата разлика во години, воопшто не се осврнува на гадските муабети, туку ужива во својата љубов и во бракот, еве, веќе шест месеци.

И токму по тој повод, романтичниот Вељко на социјалните мрежи и’ напиша порака на Верица и уште еднаш и’ изјави љубов.

Мече мое, помина и шестата година и згазнавме во седмата. Ти благодарам за секој ден на овој чудесен пат, за кој сите велат дека е љубов, а јас сепак мислам дека е нешто уште и малку повеќе од тоа“, и’ порача Кузманчевиќ на порака.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време