Роналдо купи нова моќна вила: Базен, домашно кино, поглед на море и 4 спални соби само за Георгина (ФОТО)

Ѕирнете во луксузната недвижнина на популарниот фубалер

Еден од најдобрите светски фудбалери, Кристијано Роналдо (34) инвестира во уште една луксузна недвижнина. Тој купи нова вила и со тоа во својот список на скапоцени недвижнини ја запиша и оваа во Шпанија, поточно во Марбеља.

 

 

View this post on Instagram

 

Abt last night 💞

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Според написот во „Д сан“, вилата поседува голф-терен, фитнес-сала, прекрасен поглед на море, базен, како и кино-сала, а прв сосед на популарниот Роналдо му е ММА-борачот Конор Мекгрегор (31).

 

 

View this post on Instagram

 

Sunday family day to the Bray air show. County Wicklow, Ireland 🇮🇪 ❤️

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Бајковитиот поглед од вилата се вбројува во еден од најубавите досега, а во куќата има и четири спални соби. На овој начин, Роналдо ја прошири својата сопственичка империја вредна 30 милиони евра.

Фотографиите од вилата можете да ги погледнете на следната страница…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време