Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Неверојатно!

Ѕирнете во најскапиот имот во Калифорнија!

Неверојатниот имот со куќа што ја изградил поранешниот сопственик на „Ворнер Брадрс“, а која пред неколку месеца наводно ја купил најбогатиот човек на планетата, Џеф Безос, малку е да се каже дека го одзема здивот!

Во Лос Анџелес, поточно во луксузниот кварт Бел Ер, се простира имот од 400 ари, на кој некогашниот сопственик на најголемата продуцентска куќа на светот си изградил куќа која сега е продадена за неверојатни 195 милиони долари.

На имотот што се вика „Чартвел“, се наоѓа куќа направена во француски стил од 18 век, со гостинска куќа која има 5 спални соби, вински подрум, мебел, слики и скулптури купени на аукции и неверојатен луксуз.

Доволни причини за да го погледнете следново видео, зар не?!

„Фрлете поглед“ во прекрасната куќа на италијанскиот милионер, кој чека дете со 27 години помлада партнерка
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време