„Фрлете поглед“ во прекрасната куќа на италијанскиот милионер, кој чека дете со 27 години помлада партнерка

Луксузно и елегантно

Поранешниот бизнисмен, диџеј и ѕвезда на социјалните мрежи Џанлука Ваки (52) и 25-годишната манекенка Шерон Фонсека купиле луксузна вила на плажата Мајами, Флорида, каде што наскоро ќе се роди нивното прво дете. Имотот е во бели и земјени тонови, полн со светлина, додека наместо sидови има големи лизгачки врати насекаде, така што присутните можат да уживаат во неверојатниот поглед.

Прекрасната вила на Џанлука Ваки е опкружена со палми и зеленило, а поради нејзиниот незабележителен изглед, се чини дека се споила со природата.

Имотот има 12.700 метри квадратни, со седум спални соби и седум бањи. Специјалните карактеристики вклучуваат 7.400 метри квадратни тераса и базен од 27 метри.

Се разбира, се водело грижа за удобност и погодност, така што сите спални соби имаат огромни кревети со многу перници, како и удобни софи и фотелји.

Господарот е спалната соба, која има вграден камин, како и простран кревет со луксузна бела крошна, која се издвојува. Единствената боја што може да се види е бела, има бел тросед, како и две ламби, можете да претпоставите кои бои. Бела, се разбира.

Во дневната соба доминира минимализмот.   Нема врати меѓу собите, освен оние што водат до прекрасен двор. Она што е интересно е дека во оваа голема просторија нема ниту ТВ, така што се чини дека славниот милионер одлучил да ѝ се посвети на својата млада избраничка и секој момент да го поминуваат фокусирани едни на други.

Исто како и остатокот од куќата, убавата кујна има совршен панорамски поглед на околината, а украсена е прилично едноставно. Чистите површини изработени од дрво и белиот мермер му даваат елеганција, а она што изненадува е дека освен две вазни со цвеќиња, ништо во кујната не остава впечаток дека семејството живее таму.

Нема јадења, садови или какви било детали, па дури и во оваа просторија може да се заклучи дека на Ваки му се допаѓа целосно минималистички и чист изглед.

Базенот долг 27 метри се наоѓа пред куќата, а додека пливаат во него, уживаат во погледот на океанот. Дури и покрај базенот, сè е во светли нијанси, а има и комплет така што Џанлука и Шерон можат да сместат пријатели кои доаѓаат да ја посетат или да се забавуваат.

Палмите и другите растенија го одделуваат својот двор од соседите, но судејќи според отворениот концепт на куќата, приватноста не е на прво место.

На покривот на вилата има простор за вечера и чиста романса со зајдисонцето, кога летната топлина се намалува.

Патем, овој италијански плејбој очекува дете со моделката Шерон Фонсека (25), кое е 27 години помлада, а парот откри дека ќе имаат ќерка. Шерон и Џанлука е ова прво дете. Богатството на Џанлука Ваки е проценето на 300 милиони долари, иако многумина тврдат дека станува збор за 450 милиони.

Неговата убава избраничка Шарон е родена во Венецуела, но се школувала во Мајами. Покрај манекенството, таа беше вклучена и во глума и новинарство, а на Инстаграм ја следат повеќе од милион луѓе. Двојката е во врска нешто повеќе од една година.

Ваки е исто така познат по здрав начин на живот и љубов кон скапите мотоцикли и луксузни автомобили, а тој сака да поминува време на своите јахти и сака да посетува егзотични места.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време