Пробајте го вкусот на пролетта со вториот број на „Добра храна“

Вечерва во продажба!

Бидете сити и вити со „Добра храна“!

Сончевите зраци конечно ги пробија тмурните облаци и нè разбудија од зимскиот сон. Напролет сè е некако полесно: стануваме поенергични, со леснотија ги извршуваме сите обврски и со задоволство ги прифаќаме промените и предизвиците. Па, така, и храната што ја приготвуваме станува полесна.

Тешките оброци ги заменуваме со салати и лесна храна, а овошјето станува задолжителен дел од нашите десерти. Пролетта ни нуди вистинско изобилство од здрави и вкусни производи, кои ненаметливо си го наоѓаат својот влез во сечија кујна.

Палачинки на уникатен начин – рецепт на Весна Ѓурковска Каеска (@vkusniprikazni)

 

Вкусен рецепт на Катерина Шамбевска Спасеновска од „Се’ за храна“ (@katerina.shambevska)
Пробајте ги вкусните индиски лепчиња на Давор Панчевски – Dave’s Kitchen

Во април ѝ се радуваме и на богатата велигденска трпеза, за која доколку сè уште немате идеја што да приготвите, ние ви ја нудиме потребната инспирација. Воодушевете ги вашите најблиски со креативни велигденски декорации, но и со новите техники на бојосување јајца.

Супа од овесни снегулки – прочитајте го рецептот на Теа Трповска (@teatrpovska) во најновиот број!
Посни тортилја-чашки – рецепт на Теодора Георгиевска (@gotvime.so.tea)
Бранко Попоски овој пат ни зготви пикантно пилешко во сос од манго и ориз со вргањ (@cookingwithbranko)
Прекрасен десерт на професионалната готвачка Маре Јаневска
Најдете го рецептот на Ана Марија Кузмановска (@anamarija.k1) за домашна гранoла во „Добра храна“
Уште еден вкусен десерт по рецептот на Марија Кочовска од „Се’ за храна“ (@kocovska.marija)

Повторно со нас се и нашите гастро-мајстори, од чии оригинални рецепти никогаш не ни е доста.

Да уживаме заедно во готвењето и во вкусот на пролетта со вториот број на „Добра храна“!

Ваша Марија Лукаревска,

Главна и одговорна уредничка

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време