Месечен хороскоп за АПРИЛ 2020 година

Погледнете што ве очекува

Што ви носат ѕвездите овој месец?

ОВЕН

Драги Овни, во текот на следните триесет дена, со помош на аспекти на планетите во воздушните знаци, ќе имате можност да ги подобрите меѓучовечките односи кога станува збор за работа, но малку ќе забавите и ќе одморите од претходниот зафатен период. Во однос на љубовта, ако сте зафатени многу е важно да обрнете внимание на вашата сакана, иако тоа сигурно нема да ви биде тешко, бидејќи комуникацијата е на завидно ниво. Слободните припадници на вашиот знак размислуваат за решавање на некои пријателства со луѓе кои не се покажале како лојални. Витални сте.

БИК

Во текот на следниот месец ќе бидете фокусирани на финансиите и поволните аспекти на планетата на вашиот знак можат да донесат дополнителен прилив на пари. Исто така, еден дел од Биковите размислува за дополнителна заработка, така што тие ќе бараат работа. Во областа на љубовта, ако сте зафатени, постои напната врска. Можни се конфликти и затоа е потребно внимателно да се изберат зборовите. Доколку сте слободни, постои период во кој можете да започнете интересна комуникација преку социјалните мрежи. Не изложувајте се на голем физички напор.

БЛИЗНАЦИ

Планетата на хармонија влегува во вашето природно поле на личност на самиот почеток на месецот, така што ова ќе биде еден квалитетен месец за огромното мнозинство од вашиот знак. Ако сакате да направите некои аранжмани, можете да го сторите тоа сега. Во областа на љубовта, ако сте зафатени, ова е релативно мирен месец во кој ќе бидете блиски со вашата сакана личност. Слободните членови на вашиот знак имаат можност да го променат својот емотивен статус. Зголемете го вашиот имунитет.

Прочитајте и: Овие 3 хороскопски знаци имаат непогрешлива интуиција: Ги читаат сите околу себе како отворена книга!

РАК

Ќе имате една доза непријатност кога станува збор за полето на работа и ќе треба да промените нешто на ова поле. Покрај тоа, се борите со финансиите, затоа е важно да ги балансирате приходите и трошоците. Доколку сте во врска или во брак, го гледате вашиот партнер со различни очи во споредба со досегашниот период. Ако сè уште сте слободни, еден од вашите колеги го привлекува вашето внимание. Контролирајте ја нервозата.

ЛАВ 

Отсега се занимавате исклучиво со меѓучовечки односи од сите видови. Во областа на работата, ослободени сте и подобро се справувате со колегите и соработниците. Работата и обврската нема да ви недостасуваат, но еден дел од Лавовите ќе го прекинат работниот однос. Ако сте во врска или во брак, избегнувајте сериозни теми, во спротивно, ќе навлезете во вжештени дискусии што на крајот ќе прераснат во сериозен конфликт. Ако сте слободни, за вас се интересираат две лица, а ве интересира оној кој е малку постар. Во текот на април ќе бидете уморни.

ДЕВИЦА

Има период пред вас во кој сериозно ќе се посветите на вашата деловна активност. Сепак, во текот на април чувствувате длабок страв за ова поле. Причината е неизвесноста, но важно е сега да туркате затоа што ќе добиете нови задачи многу брзо, што ќе траат долго. На полето на партнерства, во април ќе се фокусирате на финансиите, заедно со вашата сакана личност која многу силно ве поддржува. Ако сте слободни, оставивте тежок период зад себе, полн со искушенија и време е за кратка пауза. Уморни сте и под стрес.

Остатокот од знаците прочитајте ги на следната страница!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време