Дневен хороскоп за СРЕДА, 13 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен посветен на шопинг, Ракот ужива со најблиските, Шкорпија планира одмор, на Водолијата ѝ треба пауза.

ОВЕН

И денес сте посветени на купување на работите што ви се потребни за вашиот дом, без разлика дали станува збор за намирници, купување мебел или други предмети за домаќинството. Најдобро би било малку да се воздржите кога трошите. Не треба да одите низ продавниците сами, туку во друштво на доверливи луѓе чии совети ќе ви помогнат да изберете.

БИК

Денес, вие сте многу чувствителни на емоционалните состојби на луѓето од вашата непосредна околина. Ако некој од нив ви се обрати за помош или ви постави било какво барање, ќе сторите сè да ги исполните. Од една страна, тоа е повеќе за пофалба, но од друга страна, треба да се дистанцирате малку, за да не ве користат во иднина за да ги исфрлите своите фрустрации.

БЛИЗНАЦИ

Малку сте нерасположени, но минливо е. Не дозволувајте другите да ве нервираат на кој било начин. Клучот за вашето расположение и незадоволство е во ваши раце, така што никој и ништо освен себе не може да влијае на тоа како ќе се чувствувате и каков ќе биде вашиот ден. Колку побрзо го разберете тоа, толку подобро за вас!

РАК

И ова е еден од оние прекрасни денови што ги поминувате со вашите најблиски, пријатели и други луѓе кои ви се важни на некој начин. Уживате во новите познанства и можности што се отвораат пред вас да остварите трајни пријателства. Среќни сте само кога ги имате сите оние што ги сакате околу вас, што е случај денес.

Прочитајте и: Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива сè за вашиот карактер и особини!

ЛАВ

Ова е ден кога Лавовите исто како лавовите во природата се држат до должноста. Работата едвај чека и тоа е единственото што денес го ставате на вашата листа на активности, затоа што сакате да се ослободите целосно од обврските од тој тип во слободните денови.

ДЕВИЦА

Пред вас е уште еден ден во кој ќе се фатите за деловна активност. Она што е навистина добро за вас е вашата постојана жед за учење. Всушност, секогаш мислите дека не сте подготвени за сите обврски што се пред вас и дека вашето знаење не е доволно, па затоа секогаш сте во некоја фаза на собирање податоци, информации или размислување за ширење на постојното знаење.

ВАГА

И денес не сте најзадоволни од состојбата околу вас, но сепак, се чувствуваат одредени промени на подобро. Бидете трпеливи уште малку и работите ќе дојдат на свое место. Ако ситуацијата меѓу вас и вашиот партнер е напната, сега ќе почувствувате мало ослободување на напнатоста, но ако сè уште не сте подготвени отворено да разговарате, оставете го за утре.

ШКОРПИЈА

Планирате одмор или патување со некој близок. И на двајцата ви треба мала промена на животната средина, така што најверојатно ќе планирате пократко патување, без оглед дали вклучува само краток престој некаде надвор од градот или вистински мини одмор од неколку дена.

СТРЕЛЕЦ

Земете предвид што и колку јадете денес. Склони сте на претерување кога станува збор за какво било уживање. Она што ви треба сега е мала дисциплина што сигурно е тешко да се постигне кога станува збор за нешто што го сакате. На масата, обидете се да се воздржите, особено кога станува збор за алкохол.

Нумеролошка прогноза за 2021 година: Еве какви изненадувања нѐ очекуваат и кога ќе биде подобро!

ЈАРЕЦ

Љубовта цвета! Со вас сè е како што сте замислувале, односно сакате да биде. Вие сте во прекрасна, хармонична врска со вашиот партнер, што прави да се чувствувате целосно исполнети, па дури и да зрачите позитивно, што ретко успевате да го направите. Вашата насмевка првенствено се должи на вашиот партнер денес, па затоа ќе дадете сè од себе да му ја покажете.

ВОДОЛИЈА

Како ви треба одмор! Телото вика за спиење! Треба да се затворите во вашиот дом и на тој начин целосно да се изолирате од сите оние ужасни стресни ситуации на кои сте биле изложени претходните денови. Понекогаш е повеќе од потребно да бидете сами, бидејќи така ја обновувате својата енергија.

РИБИ

За вас, ова е еден од оние денови кога целосно се свртевте кон семејството и пријателите. Поголемиот дел од времето го поминувате на телефон или во посета на луѓе што ги сакате. Засега, уживате целосно во сите тие моменти на релаксација и забава со вас драги пријатели, без да размислувате за ништо друго.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време