За сочно и меко месо полно со вкусови: Најдобрата маринада на светот!

Пробајте

За да го приготвите месото што полесно и вашето јадење да биде што повкусно, важно е да приготвите добра маринада и во неа да го држат месото 48-72 часа

Додека е во маринада, месото ги ослободува своите внатрешни сокови, а истовремено месото ги прима и мирисите на самата маринада.

Еве како да приготвите добра маринада за јунешко и пилешко месо или дивеч.

Состојки:
  • 1/4 л бело вино
  • 1/4 л вински оцет
  • 2 лажици шеќер
  • 10 зрна бибер
  • 50 г сечкан целер
  • 100 г сечкан магдонос
  • 100 г сечкани моркови
  • поголема главица црвен кромид исечкан на резанки
  • 2 чешниња лук, ситно сечкан
  • 1 л вода
Приготвување:

Измешајте вода, вино и оцет. Додајте исечкан зеленчук и зачини. Кратко проварете и оставете да се олади. Оваа количина е доволна за 3 кг месо, па доколку приготвувате помалку, намалете ја количината на состојки.

Феноменални трикови за најсочно месо: Во оваа маринада месото ќе стане меко и ќе се топи во уста!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време