Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива сè за вашиот карактер и особини!

Откријте

Секој час има различна астролошка вредност

Освен датумот на раѓање, важно е и времето кога сте се родиле.

Секој час има своја астролошка вредност, а денот е поделен во шест временски единици од по 4 часа и секоја од нив ја диктира биоенергијата на човекот и ги открива карактерните особини на поединецот во зависност од времето на раѓање.

Прочитајте што велат астролозите и уверете се дали има вистина во тоа.

Од полноќ до 4 часот наутро

Луѓето родени од полноќ до четири часот наутро ги краси сонувачки дух, голема фантазија и чувствителност. Понекогаш имаат проблем да се соочат со реалноста, а верни им се на своите идеални кои не ги менуваат од детството. Често се двоумат помеѓу своите цели, поради што стануваат немирни. Сакаат да им го пренесуваат знаењето и искуствата на другите.

Од 4 до 8 часот наутро

Луѓето родени помеѓу 4 и 8 часот наутро се упорни во сè што прават. Тие се вистински животни практичари и тешко е да ги изненадите, како однапред да се подготвени за сите потешкотии во животот. Голема желба им е да го остварат она за коешто другите сонуваат, а во тоа вложуваат многу труд. Најчесто се многу интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.

Од 8 наутро до пладне

Луѓето родени помеѓу осум часот наутро и пладне сите ги развеселуваат околу себе со присутноста. Амбициозни се и големи се шансите да успеат на професионален план, а во приватен живот се оптимистични и продуховени. Сакаат да филозофираат за суштината на животот и меѓучовечките односи, а поседуваат и бројни уметнички таленти.

Од пладне до 16 часот

Жив дух, љубопитна природа и многу енергија, најдобро ги опишуваат родените помеѓу пладне и 16 часот. Создадени се да бидат учители, математичари и големи говорници. Во меѓучовечките односи се склони на конфликти, но за нив животот без повремени драми би бил многу здодевен.

Од 16 до 20 часот

Луѓето родени помеѓу 16 и 20 часот ги краси немирен дух кој постојано ги води во нови предизвици и непознати ситуации. Тие се општествени бунтовници, а нивната енергија е вистински дар. Сепак, последица на тоа може да биде склоноста на проблеми и нервози. Иако изгледаат брзоплето, тие речиси секогаш имаат план, па не треба да се грижат за нивната иднина.

Од 20 часот до полноќ

Луѓето родени помеѓу 20 часот и полноќ се природни лидери, а нивниот доминантен дух брзо освојува. Полни се со самодоверба и тешко е да ги поколебате, а најмногу страдаат ако другите им го повредат егото. Специфични се по тоа што им е неопходно одреден период во денот да го поминат сами за да си ги соберат мислите и да соберат енергија за да се дружат со луѓе.

Нумеролошка прогноза за 2021 година: Еве какви изненадувања нѐ очекуваат и кога ќе биде подобро!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време