Салма Хаек е бомба: „Да, утре полнам 53 години. И?! (ФОТО)

Совршена порака директно од плажата

Во време кога во голем број медиуми може да се прочита и да се слушне како „таа и таа“ актерка, пејачка, манекенка, изгледа неверојатно во петата, шестата… деценија, Салма Хаек има една одлична порака токму од плажата!

Во тиркизни бикини, згодната и фантастична актерка им порача на сите преку својот инстаграм-профил:

Да, утре полнам 53 години, и?!, напиша Салма, гордо покажувајќи дека годините не и’ се важни и дека нема простор за чудење ако жената изгледа одлично и кога ќе ја помине „магичната“ бројка од 30 години.

И ништо, би додале ние. Салма е вистинска „бомба“, која ужива во секој миг од животот. Секоја чест!

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време