„МЕ РАСИПАА, МАЛКУ СЕ ЗАГУБИВ!“ Ана Николиќ НА ТЕРАПИЈА: „Докторката ми кажа…“

Пејачката отворено за сè во првите 20 години на естрадата!

Љубовта помеѓу пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста, иако започна како во филмовите, не траеше долго, а оттогаш Николиќ не престана да ја ги открива во јавноста нивните валкани алишта.

Николиќ неодамна ја шокира јавноста кога откри дека двајцата не се во добри односи, како што досега тврдеа, а судејќи по последната изјава, се чини дека страстите сè уште не стивнуваат. Пејачката се отвори за сè што ѝ се случува емотивно.

Јас одамна се вратив себеси. Се надградив. Имав период кога ме расипаа. Белград ме расипа. Доаѓам од помала средина каде што се вреднуваат други вредности, па малку се изгубив. На пример, да сакам маж и дете, но сопругот да ми е милионер. Додека да ми објасни докторката дека љубовта нема предуслови, помина една година, а поминаа седум години откако ја направив мојата психоанализа. Многу се занимавав со себе. Не знам што беше толку чудно што се омажив со Раста. Се променив, на друга фреквенција сум – започна пејачката.

На прашањето каде мисли дека згрешила во љубовта, пејачката проговори со плачлив глас.

Во љубовта згрешив на стартот. Но јас верувам во неа. Верувам во имагинарното и во она што не постои. Јас сум камиказа и тоа е невозможно да се спречи. Не верувам во безусловна љубов меѓу мажот и жената, туку во љубовта на мајката кон своето дете. Љубовта на жената кон мажот е секогаш условена. Навистина верував во безусловна љубов, но тоа е толку глупаво. Верувам во заеднички интерес. Секогаш постои ако – тогаш. Претпоставувам дека и јас конечно пораснав, не знам – вели Ана.

Што мислиш, кој беше условот меѓу тебе и твојот сопруг? – праша водителката Снежана Дакиќ.

Имаше малку услови, затоа и завршивме во брак – одговори Николиќ.

Повеќе детали во прилогот во продолжение.

Видео: Јутјуб

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време