Горан Пандев од жариштето на коронавирусот: „Овде е навистина тешка ситуацијата!“ (ВИДЕО)

Информации од прва рака

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на македонската репрезентација Горан Пандев се вклучи во живо во утринската програма на ТВ-Сител, “Ја сакам Македонија”.

Тој раскажа за моменталната тешка ситуација во Џенова и во цела Италија, но откри и како му минува времето во самоизолација. Погледнете го разговорот во видеолинкот од јутјуб-каналот на телевизија Сител.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време