Анастасија Ражнатовиќ ужива во Скопје, деби-албумот се „крчка“ во студио кај Дарко

Младата пејачка се запознава со убавините на нашата метропола

Фото: ATA IMAGES

Анастасија Ражнатовиќ деновиве е во Скопје во студио кај Дарко Димитров каде го снима својот деби албум кој треба да излезе наскоро. Покрај веќе познатите „Ране“ и „Савршен пар“ на материјалот ќе се најдат уште десетина нови песни кои се авторско дело на нашиот композитор.

Младата пејачка времето меѓу снимањата го користи и за да прошета низ Скопје и да се запознае со убавините на нашата метропола, а друштво и прави и нејзиниот ПР, Љубомир.

Албумот би требало да излезе кон почетокот на идната година, а после промоцијата Анастасија ќе започне и со настапи.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време