Каролина Гочева не го заборава: Таа објави видео на кое ја пее нејзината омилена песна од Тоше Проески! (ВИДЕО)

Во објавата на видеото, таа напиша и краток коментар...

Секој 16-ти октомври од 2007 година, па наваму е тажен ден. Македонија и Балканот го загубија најголемиот музички талент што воопшто се родил на овие простори.

Тоше Проески загина кај местото Нова Градишка во Хрватска. Веста експресно се прошири низ целиот Балкан.

И така секој 16-ти октомври наоѓаме разни начини да го споменеме, да се присетиме и да му оддадеме почит за се што има направено и оставено.

Една од неговите блиски пријателки додека беше се уште жив е нашата Каролина Гочева. Двајцата ја испеаа можеби една од најубавите балади кои се направени некогаш, а тоа е песната „Немир“.

Каролина не го заборави Тоше ниту денеска и покрај тоа што поминаа 14 години. Таа сподели видео на кое ја изведува нејзината омилена песна од Тоше – „Илузија“. Во објавата на видеото, таа напиша и краток коментар:

„Песнава му ја засакав уште кога ја слушнав демо снимката пред повеќе од 20 години….
Можеби не е од неговите најголеми хитови, но мене секогаш ме враќа во едно преубаво време и ми буди прекрасни спомени…
Напишана од чичко Кире (Костов)…
Илузија
За Тоше ❤️“.

Погледнете и слушнте ја оваа песна на Тоше во изведна на Каролина:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X