Инстаграм-инспирација: Идеи за маникир

Ако ви снема идеи за нова уметност на ноктите, погледнете ги вашите модни додатоци и тоа дефинитивно ќе ве инспирира.

Можеби вашата омилена летна торба ќе ви биде неочекувана инспирација за убавина. Не е неопходно да се комбинира бојата на лакот за нокти, тон во тон со торбата: игра на контрасти, комплементарни нијанси – сите комбинации се прифатливи.

Покрај тоа, во текот на летото, светлите неонски бои изгледаат особено добро на затемнетата кожа, затоа слободно можете да ја препуштите вашата фантазија и не ограничувајте се на вообичаеното.

Погледнете ги овие одлични комбинации од Инстаграм!

View this post on Instagram

Matte and Mondrian-inspired, Bold Move is a graphic dream.

A post shared by Paintbox (@paintboxnails) on

 

Прочитајте и: Хит маникир за лето 2020: Оваа форма на нокти е тотален АУТ!

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време